Zygmunt Sieradzan

Zygmunt Sieradzan

Mistrz Florystyki z pięknej Mazowieckiej Niziny. Wychował się w rodzinie, która miała własne gospodarstwo kwiatowe i kwiaciarnię. Pierwszy bukiet stworzył w wieku 6 lat.

Swoją młodzieńczą pasję i zamiłowanie do kwiatów potwierdził dwoma dyplomami szkół florystycznych. Jest jednym z pierwszych Polaków, którzy uzyskali międzynarodowe nagrody florystyczne. Reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Berlinie, Mistrzostwach Europy w Czechach i Mistrzostwach Juniorów w Belgii. Międzynarodowy Mistrz Polski 2010.

Zygmunt to specjalista od bukietów. Praca jest jego pasją. Fascynuje go natura oraz ogromna różnorodność kształtów i kolorów kwiatów. W swoich pracach eksperymentuje z formą i często łamie konwencje co do kształtu, rodzaju i koloru kwiatów. Stworzył swój niepowtarzalny styl, a kompozycjom potrafi nadać oryginalny kształt.

Współpracuje z organizacjami florystycznymi w Rosji, Belgii, Portugalii, Czechach, na Litwie i na Tajwanie. Prowadzi pokazy i warsztaty w Polsce i na całym świecie.

back to top