Menu Zamknij
Flower Expo Poland LOGO-FINAL

3-4-5 września 2020

EXPO XXI WARSZAWA

PROGRAM

5 WRZEŚNIA 2019, CZWARTEK

UROCZYSTE OTWARCIE WYSTAWY

10.00 - 11.00, scena w holu głównym

MINI POKAZY FLORYSTYCZNE
Stowarzyszenie Florystów Polskich

13.00 - 14.00, stoisko 3.50 (Hala 3)

MINI POKAZY FLORYSTYCZNE NA STOISKU SZKOŁY
Dolnośląski Zespół Szkół w Jaworze

13.00 - 14.00, stoisko 3.73 (Hala 3)

AUKCJA BUKIETÓW NA CEL CHARYTATYWNY

16.15 - 16.30, scena w holu głównym

6 WRZEŚNIA 2019, PIĄTEK

MINI POKAZY FLORYSTYCZNE
Stowarzyszenie Florystów Polskich

12.00 - 13.00, stoisko 3.50 (Hala 3)

MINI POKAZY FLORYSTYCZNE NA STOISKU SZKOŁY
Dolnośląski Zespół Szkół w Jaworze

12.00 - 13.00, stoisko 3.73 (Hala 3)

AUKCJA BUKIETÓW NA CEL CHARYTATYWNY

15.00 - 15.15, scena w holu głównym

     

     7 WRZEŚNIA 2019, SOBOTA

MINI POKAZY FLORYSTYCZNE
Stowarzyszenie Florystów Polskich

12.30 - 15.30, stoisko 3.50 (Hala 3)

MINI POKAZY FLORYSTYCZNE NA STOISKU SZKOŁY
Dolnośląski Zespół Szkół w Jaworze

12.30 - 15.30, stoisko 3.73 (Hala 3)

FLOWER EXPO POLSKA 2019

Flower Expo Polska to nie tylko najciekawsze targi kwiatów ciętych oraz roślin doniczkowych w Polsce, to także źródło inspiracji, miejsce wymiany wiedzy oraz doświadczeń. Wystawa organizowana jest z pasji do kwiatów i dbałości o jakość produktów, a jej celem jest prezentowanie najnowszych osiągnięć hodowlanych i technologicznych rozwiązań. To miejsce spotkania profesjonalistów i konsumentów, a także naturalny wybór dla wszystkich, którzy nie wyobrażają sobie życia bez zieleni.

Tegoroczne hasło targów – Naturalny wybór – zwraca uwagę na organiczną potrzebę człowieka otaczania się zielenią, a jednocześnie na konieczność podnoszenia świadomości w podejmowaniu decyzji z poszanowaniem natury. Motto nawiązuje do mocno wpisanego w polską tradycję zamiłowania do kwiatów, które stanowią nieodłączny element celebrowania najważniejszych okazji. Idea ta przyświeca tworzeniu scenografii i programu targów, a także tematom poruszanym na seminariach branżowych oraz w prelekcjach dla pasjonatów i hobbystów.

SEMINARIA, WARSZTATY

Zapraszamy na spotkania z ekspertami, którzy podzielą się wiedzą i doświadczeniem z przedstawicielami handlu hurtowego, właścicielami kwiaciarni i florystami. 

POKAZY FLORYSTYCZNE

Podczas trzech dni targów na scenie głównej odbywają się liczne pokazy florystyczne. Do prezentacji trendów, inspirujących, zaskakujących, ale zarazem praktycznych rozwiązań zaprosiliśmy między innymi:  Macieja Krzusa z Dolnośląskim Zespołem Szkół w Jaworze,  Łukasz Krytkowski, Luiza i Mateusz Janeczek – Kwiaciarnia Badylarz, Magdalenę Kaczmarek – Sidor oraz Maję Pisulę firmujące Warszawianki – Kwiaciarnia Eventowa, Zygmunta Sieradzana reprezentującego Stowarzyszenie Florystów Polskich   oraz  florystyki z Podyplomowych Studiów Florystyka – Sztuka Układania kwiatów. Ideą przyświecającą pokazom jest interpretacja trendów w komercyjnych bukietach i aranżacjach.

Autorski pokaz zaprezentuje Hans Zijlstra, florysta z ogromnym doświadczeniem i portfolio pełnym osiągnięć, reprezentant Holandii w Europa Cup 2020 – European Florist Championship.

 

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

Dodatkową atrakcją będzie przeprowadzony podczas targów Egzamin kończący Podyplomowe Studia Florystyka – Sztuka Układania Kwiatów, podczas którego 13 studentów wykona po 4 prace – bukiet, dekorację stołu, wiązankę ślubną oraz dużą formę. Pierwszego dnia wystawy poznamy, jaką przygotowały koncepcję, dobór materiałów, technikę wykonania i sposób prezentacji. Gwarantujemy świeżość w działaniu i kreatywność!

 SHOWROOMY

#UrbanJungle

Showroom #UrbanJungle to koncepcja domowego wnętrza w niezmiernie modnym od kilku już sezonów stylu miejskiej dżungli. Inspirowana egzotyką przestrzeń wypełniona będzie zielenią, naturalnymi materiałami i roślinnymi motywami – tutaj każdy element stanowi interpretację tropikalnego lasu. Wizję dopełnią: nasycona, bogata kolorystyka i oczywiście rośliny, także te w rozmiarze XXL. Wszak urban jungle to nie tylko estetyka, to styl życia wśród zieleni, nawet jeśli to „tylko” gąszcz doniczek w wielkomiejskim mieszkaniu.

Projekt i wykonanie: Zygmunt Sieradzan

Sponsorzy: oczyszczające powietrze rośliny doniczkowe: Air So Pure. Meble i dodatki: Belldeco.

Hala 3, stoisko 3.46

#GreenCode

Zapraszamy do showroomu #GreenCode, koncepcji biomorficznego biura przyszłości.Środowisko biurowe, dotąd raczej odhumanizowane, coraz bardziej się zazielenia. I nie mówimy tu tylko o większej liczbie doniczek na parapetach, a raczej o roślinnych instalacjach takich jak wertykalne ogrody czy wyspy zieleni.Ten trend to odpowiedź na wymogi samych pracowników, ale i efekt zmieniającej się świadomości pracodawców i najemców powierzchni biurowych. W przestrzeniach wypełnionych zielenią czujemy się bowiem lepiej, pracujemy wydajniej i chorujemy rzadziej, a to już wymierne zyski.

Projekt i wykonanie: Karolina Ładyżyńska – Skrzypek

Sponsorzy: oczyszczające powietrze rośliny doniczkowe: Air So Pure. Konstrukcja zielonej ściany: Garden Spot. Donice: Victorum.

Hala 3, stoisko 3.47

SHOWROOMY