Monika Bębenek

Od początku niepokorna, poszukująca innowacyjnych rozwiązań, krok po kroku samodzielnie tworzyła swoją drogę w pracy z kwiatami.

Organicznie związana z otaczającą ją naturą i czerpiąca z niej wszelkie inspiracje. Lubi podejmować wyzwania, w swoich pracach podejmuje dyskurs z najbliższą jej sztuką współczesną i dizajnem. Rzadko wyraża się w formie obiektu, preferując opcję instalacji. Równie ważne dla niej są klasyczne formy bukietu, jak i rozbudowane realizacje artystyczne, w swej pracy ceni kontakt z połączenia wyjątkowego materiału roślinnego i ludzkich emocji. Swoje umiejętności rozwija nieustannie, ostatnio na kierunku Experimental Plant Design w Norwegii. Często zapraszana na wydarzenia florystyczne oraz plenery artystyczne i festiwale Land Art.

Wraz z Magdaleną Birula-Białynicką tworzy szkołę Kwitnące Horyzonty, w której dzieli się wiedzą i pozytywną energią, stosując nieoczywiste rozwiązania metodyczne i z radością obserwuje rozwój uczniów i absolwentów, wspierając ich we własnych poszukiwaniach.

Współpracuje z wieloma szkołami i organizacjami florystycznymi w: Norwegii, Finlandii, Holandii, Islandii, Włoch, Ukrainy, Łotwy, Białorusi oraz europejskimi organizacjami – Florint, Flornet. W Polsce współpracuje z Zespołem Szkół Jawor Medyk Art.

Międzynarodowy sędzia sztuki florystycznej, mistrz florystyki, vice mistrz Polski we florystyce, egzaminator OKE, przewodnicząca Komisji Egzaminacyjnej Izby Rzemieślniczej w Opolu, Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet. Publikacje we Floral Annual Art.

 

Seminarium prowadzone przez Monika Bębenek i Łukasza Krytowski

METAMORFOZA KWIACIARNI to nowa, autorska inicjatywa w ramach projektu FLODRA. Obserwując trendy, potrzeby i problemy kwiaciarni, Monika Bębenek i Łukasz Krytkowski, przygotowali produkt szyty na miarę – dopasowany i elastyczny. W dzisiejszych czasach zmiany są nieuniknione i dzieją się tak szybko, że czasem można ich nie zauważyć. Autorzy proponują kwiaciarniom przejście na „ścieżkę flow”, na dołączenie do bieżącego nurtu zmian, na elastyczne reagowanie na potrzeby klienta. Wszystko po to, by nie pozostać w tyle, robić to co się lubi, w zgodzie ze sobą, za to atrakcyjnie i profesjonalnie.

 

METAMORFOZA KWIACIARNI to:

  1. Różne poziomy wsparcia.
  2. Zaangażowanie merytoryczne i emocjonalne.
  3. Profesjonalne rozwiązania konkretnych problemów.
  4. Korzystanie ze sprawdzonych pomysłów.
  5. Połączenie piękna i użyteczności, czyli atrakcyjna funkcjonalność.
  6. Doświadczenie i wiedza.

 

METAMORFOZA KWIACIARNI skierowana jest do biznesów kwiatowych: małych, średnich i dużych. Zgłaszać mogą się ci, którzy czują, że się zatrzymali, że brak im pomysłów, energii albo boją się utraty klientów, chcą coś zmienić, odświeżyć wizerunek, ulepszyć pracę zespołu lub spróbować nowego asortymentu.

 

Autorzy projektu:

FLODRA to projekt, który wyznacza pasja, wspólne zainteresowania i rzeka Odra. To projekt łączący Opole ze Szczecinem, miejsca zamieszkania obojga florystów.

Dwoje florystów połączonych pasją, których doświadczenie i kreatywność mówią same za siebie – Monika Bębenek i Łukasz Krytowski.

#rozkwitajznami wykorzystaj energię i pasję do Twojego rozwoju! Poznaj FLODRĘ.

 

back to top